Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

Bu kategoride Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü) Fiyatını öğrenebilir, Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü) hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%33
İndirim
44.50 TL
Benzer Ürünler

Bol verimi ile dikkat çeken chandler ceviz fidanı son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Azerbaycan ve Türkiye’de en fazla tercih edilen ceviz fidanlarının başında gelmektedir.

Ceviz bahçesi yatırımlarının yüksek getiri sağladığını gören çok sayıda çiftçi son yıllarda bakımı kolay verimi ve getirisi çok ürün arayışları içerisine girmeye başladı. Tarım verileri incelendiğinde ceviz ve badem fidanlarına talebin arttığı görülmektedir. Her çiftçi ekeceği üründen en fazla verimi almak ister ve bunun içinde doğru toprağa, doğru ürünün ekilmesi önemlidir. Eğer yatırımlarınızı ceviz bahçesi kurmak yönünde değerlendirmek istiyorsanız Amerika kökenli olan Chandler Ceviz fidanları 1400 metre rakıma kadar en iyi randımanı veren ceviz cinsleri arasında yer alıyor. Meyveleri orta ve iri büyüklükte olan chandler cevizinin kabukları ise incedir. Azerbeycan’da turk qozu olarak da adlandırılan chandler çeşidi, meyve kalitesi ve iç randımanı yüksek, uzun süre depolanma özelliğine sahip, dayanıklı ve verimli bir ceviz çeşididir.

Türkiye’nin en büyük fidan yetiştiricisi konumunda olan ve tüm fidanları sertifikalı olan fidanlik.com.tr firmasından alacağınız açık köklü chandler ceviz fidanlarını kış döneminde (ekim dönemlerinde) güvenle ekebilirsiniz. Chandler ceviz fidanlarımızın üzerinde dikildiği yıl itibarı ile 1-2 adet meyve görülebilmektedir. Bu meyvelerin fidan gelişimini olumsuz yönde etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılmasını tavsiye ediyoruz. Chandler ceviz fidanlarımız diğer ceviz fidanlarına göre 15 ila 20 gün arasında geç çiçeklenmektedir. Geç çiçeklenme ise olumu olarak yansır ve cevizleri ilkbahar donlarına karşı korur. İyi bakılan ve 5-6 yaşlarına gelen chandler ceviz fidanlarından ortalama ağaç başına 25 kg kadar verim alınır. Ağacınızın yaşı arttıkça bu verim miktarı da oldukça artacaktır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45