Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Laurenne Badem Fidanı

Bu kategoride Laurenne Badem Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Laurenne Badem Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%30
İndirim
49.50 TL
Benzer Ürünler

Fransa kökenli özel bir ağaç olan laurenne kuvvetli bir fidan olmasıyla dikkat çekerek soğuk hava koşullarına dayanıklılığı ile bilinen bir fidan türüdür. Yarı sert kabuklu olan lauranne bademi Ferragnes ve Tuono bademlerinin melezinden elde edilen bir türdür.

Laurenne Badem Fidanı Özellikleri

Kendine verimli olarak bilinen Laurenne Badem Fidanı bu özelliği ile başka bir tozlayıcıya ihtiyaç duymaz. Ayrıca diğer badem fidanlarına göre daha geç çiçek açması nedeni ile ilkbahar geç donlarından etkilenmez. Mantar hastalıklarına karşı en toleranslı badem fidanı türleri arasında yer almaktadır.

1 Dönüme Kaç Adet Laurenne Badem Fidanı Dikilir?

Türkiye’de genellikle 6 metre aralıklarla dikimi yapılan Laurenne Badem Fidanı bazı üreticiler tarafından da 7 metre bir ekilmektedir. Bu verilerden yola çıkarak arazi özelliklerine göre 1 dönüme ortalama olarak 20 ila 25 arası Laurenne Badem Fidanı ekildiği görülmektedir. Dikim yapılırken badem ağacının çok sık dikilmesinin verim düşüklüğüne neden olacağı göz ardı edilmeyerek dikim mesafesi belirlemekte fayda vardır.

Laurenne Badem Fidanı Bakımı

Tüm aşılı badem fidanlarında olduğu gibi Laurenne Badem Fidanının da kışın vereceği zararlardan korunması için kış ilaçlamasının yapılması gerekmektedir. Bahar aylarına gelindiğinde ise Laurenne Badem Fidanının daha sağlıklı çiçeklenebilmesi için gübreleme tavsiye edilmektedir. Mart bakımlarında ise budama işlemlerinin bitmiş olmasına dikkat edilmeli, nisan ayında tobrak işlemesi v yabani ot mücadelesi yapılmalıdır.

Laurenne Badem Fidanı Fiyatı

Fidanlik.com.tr’nin bulunduğunuz bu sayfasında Laurenne Badem Fidanı’nın adet fiyatı güncel olarak yer almaktadır. İstediğiniz an sepete ekleyerek online olarak Laurenne Badem Fidanı siparişi verebilirsiniz.

Laurenne Badem Fidanı Diğer Özellikleri

Cins : Badem

Çeşit : Laurenne

Orjinali : Fransa

Çiçeklenme Zamanı : Geç dönem

Ağaç Özelliği : Kuvvetli, yarı dik

Meyve İriliği : Orta iri

Meyve İçi : Koyu kahverengi, iç randımanı %35-40

Meyve Kabuğu : Kahverengi %3-10 ikiz meyve

Meyve Şekli : Uzun oval

Meyve Kalitesi : Çok kaliteli

Tozlayıcıları : Texas

Hasat Zamanı : Eylül

Depolama Süresi : Uzun süreli depolanabilir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45