Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Misket Bodur Limon Fidanı

Bu kategoride Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
174.90 TL
Benzer Ürünler

Misket bodur limon fidanı, turunçgiller familyasından yaprak dökmeyen bir türdür. Adından da anlaşılacağı gibi misket büyüklüğünde meyveler verir. Limona göre daha küçük boyutlu olan meyvesi, bergamot meyvesine benzer. Tadı ise oldukça ekşidir.

Dikenli bir bitki türüdür. Meyveler ile çiçekler aynı anda bitki üzerinde bulunabilir. Böyle bir durumda ortaya çok özel görüntüler çıkar. Yediveren narenciye çeşidi olup, söz konusu özellikleri nedeniyle yılın farklı dönemlerinde meyve verebilirler.

Tüplü olarak gönderilen fidanlar uygun boyutta saksıya alınarak, ev veya iş yerleri gibi kapalı alanların güneş gören yerlerindeyetiştirilebilir. Dekoratif olarak çok özel görüntüler oluşturur. Ayrıca çiçeklenme döneminde etrafına yaydığı doğal kokusu, ortama ciddi bir doğallık ve ferahlık katar. Misket (lime) bodur limon fidanı, gerekli iklim şartlarının sağlandığı bölgelerde, arazilere de ekilebilir.

Misket (Lime) Bodur Limon Fidanı Özellikleri

Ülkemizde yetişen en eski limon türlerinden olan misket (lime) bodur limon fidanı, sahip olduğu özellikleri ile günümüzde halen tercih edilmektedir. Bu türün kendine has özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Meyveleri küçük boyutlu ve ekşidir.

Evlerde saksıda yetiştirilmeye uygundur.

İki yaşından itibaren meyve vermeye başlar.

Çiçeklenme döneminde etrafa güzel kokular yayar.

İklim şartları ve diğer koşullara göre üzerinde her dönem çiçek ve meyve bulunabilir.

Meyveleri uzun süre üzerinde kalabilir.

Meyve dönemi Kasım ile Şubat ayları arasındaki dönemdir.

Misket (Lime) Bodur Limon Fidan Dikimi

Misket (lime) bodur limon fidan dikimi için en önemli unsur iklim şartlarıdır. Soğuğa karşı hassasiyeti olan bu fidan, ülkemizde sadece Akdeniz ikliminin etkisinin görüldüğü ve kışları hava sıcaklığının sıfırın altına düşmediği bölgelerde yetiştirilebilir. Diğer bölgelerde ise ev ve iş yeri gibi alanlarda yetiştirilebilir. Kışları hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü bölgelerde, dışarıda yetiştirilmesi mümkün değildir.

Tüplü olarak gönderilen fidanlar, dikilmeden önce tüpten çıkarılmalıdır. Bunu yaparken tüp içerisindeki toprağın dağılmamasına özen gösterilmelidir. Daha sonra saksı veya arazide uygun şekilde açılan çukurun içerisine dikim yapılabilir. Dikimden sonra can suyu verilir. Daha sonra ise iklim şartları dikkate alınarak misket (lime) bodur limon fidanı periyodik aralıklarla (5-7 gün) sulanır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82