Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Garnem Şeftali Badem Anacı

Bu kategoride Garnem Şeftali Badem Anacı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Garnem Şeftali Badem Anacı fiyatlarını görebilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%17
İndirim
29.90 TL
En geç 29 TEMMUZ 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo
Benzer Ürünler

GXN Garnem Yarı Bodur Şeftali Anacı ve Özellikleri

GxNGarnem yarı bodur şeftali anacı, kuvvetli ağaçlar oluşturan bir anaçtır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bu anaç, özellikle şeftali, badem ve nektarin ile iyi bir aşı uyumu gösterir. Bunların dışında bazı erik türlerinde de söz konusu anaç tercih edilir.

Aşıdan sonra kuvvetli ağaçların oluşmasını sağlar ve meyve verimliliğini de olumlu olarak etkiler. Renkli ve iri meyvelerin oluşmasını sağlar. Bu yüzden ticari amaçlarla da kullanılabilen anaçlar olarak kabul edilirler.

GXN Garnem Yarı Bodur Şeftali Anacı Özellikleri

GXN Garnem yarı bodur şeftali anacı, sahip olduğu özellikler nedeniyle bu türde öne çıkar. Sahip olduğu özelliklerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

- P.Persica X P.Dulce türlerinin melezlenmesi ile elde edilmiştir. Erik geni taşır, dolayısıyla taban suyuna GF677’den daha dayanıklıdır.

- Garnem şeftali anacı Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir anaç türüdür.

- Ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bu anaç, özellikle şeftali, badem ve nektarin ile iyi bir aşı uyumu gösterir.

- Garnem yarı bodur şeftali anacı, kuvvetli ağaçlar oluşturan bir anaçtır.

- Kireçli ve ağır bünyeli topraklara uyum sağlayabilen bir anaçtır.

- Aşıdan sonra kuvvetli ağaçların oluşmasını sağlar ve meyve verimliliğini de olumlu olarak etkiler. Renkli ve iri meyvelerin oluşmasını sağlar. Bu yüzden ticari olaraktan kullanılır.

- Garnem şeftali anacı kuvvetli gelişen, toprağa bağlanması iyi olan bir anaçtır.

- Acı badem anacının %20’si kadar daha az taç yapmaktadır.

- Garnem şeftali anacı killi, su tutan ve taban suyu yüksek arazilerde iyi sonuç verir.

- Kök kanserine karşı, şeftali tohum anacına kıyasla daha dayanıklıdır.

- Garnem yarı bodur şeftali anacı yorgun topraklarda tekrar dikim için uygundur.

- Garnem şeftali anacı nematodlara ,kök çürüklüğü ve kök boğazı çürüklüğüne karşı dayanıklıdır.

GXN Garnem Yarı Bodur Şeftali Anacı Dikimi

Kuraklığa karşı dayanımının düşük olması, sulama konusunda daha fazla hassasiyet istemesine neden olur. İstenen verimliliğinin yakalanması için sulama başta olmak üzere bakımının doğru ve düzenli şekilde yapılması son derece önemlidir.

Garnem anacının en önemli özelliklerinden birisi de kök-ur nematodlarına karşı dayanıklı olmasıdır. Söz konusu sorunla mücadelede çoğunlukla kültürel mücadele yöntemleri tercih edilir. Yani en etkili mücadele için dayanıklı anaçlar kullanılır. GXN Garnem yarı bodur şeftali anacı bu noktada kök-ur nematoduna karşı dayanıklı yapısı ile dikkat çeker.

Garnem anacı, kuvvetli ağaçların oluşmasını sağlar. Kuvvetli ağaçların oluşması sürecinde aşırı sürgün verebilir. Böyle durumlarda meyve kalitesinin düşmemesi ve gölgelemeyi engellemek için fidanlar yaz budamasına ihtiyaç duyar. Yapılacak doğru budama ile meyve kalitesi istenen düzeyde olur.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82