Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Marinada Badem Fidanı

Bu kategoride Marinada Badem Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Marinada Badem Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%30
İndirim
49.50 TL
Benzer Ürünler

Marinada badem fidanı, yüksek verime sahip ve kolay şekil verilebilen bir badem türüdür. Orta güçlü ve yarı dik olarak büyüyen bu fidan, yarı bodur olarak kabul edilebilir. Söz konusu özelliği sayesinde sık dikime uyum gösterir.

Meyvesi son derece lezzetlidir ve tercih edilen bir türdür. Bademin iç randımanı %31, meyvenin iç ağırlığı ise yaklaşık olarak 1,3 gramdır. İklim şartları, budama ve bakım gibi hususlara bağlı olarak meyvelerin iç ağırlıkları farklılık gösterebilir.

Marinada Badem Fidanı Özellikleri

Badem, ticari değeri yüksek olan bir meyvedir. Bu yüzden doğru fidanın tercih edilmesi, büyük bir önem taşır. Marinada badem fidanı, sahip olduğu özellikler ile bu noktadaki beklentileri genel olarak karşılar. Bu fidanın öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Fusiccocuma dayanıklıdır.

RedLeafBlotcha (yaprak et yanıklığı) yarı dayanıklı olarak kabul edilir.

Çok geç çiçeklenir. Ferragnesten 3-5 gün, voiradan ise 15 gün sonra çiçeklenir.

Dölleyiciye gerek yoktur, kendine tam verimlidir.

Çiçek yapısından dolayı arı olmadan da meyve tutar.

Marinada badem özelliklerinden öne çıkanlar genel olarak bu şekildedir. Budaması ve şekillendirmesinin kolay olması da yine önemli özelliklerinden ve tercih sebeplerinden biri olarak dikkat çeker.

Marinada Badem Fidanı Dikimi

Marinada badem fidanı, sahip olduğu özellikler nedeniyle hemen her yere dikilebilir. Dikimden önce fidanın dik ve güçlü bir şekilde büyüdüğü dikkate alınmalıdır. Özellikle birden fazla fidan dikiminin yapılacağı durumlarda, dikim mesafesi sık olacak şekilde ayarlanabilir.

Dikim için ortalama 50 cm derinliğinde bir çukur kazılması yeterlidir. Ayrıca toprağa yanmış ahır gübresi veya leonardit karıştırılabilir. Böylece fidanın gelişimi desteklenmiş olacaktır. Dikimden sonra ise periyodik olarak sulama yapılmalı ve fidanın toprakla tam bir bağlantı kurması sağlanmalıdır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45